İçeriğe atla Kenar çubuğuna atla Altbilgiye atla
Kendi Yaşamının Lideri Ol

Bireysel Koçluk

Bireysel koçluk çalışmalarında kişinin mevcut kapasitesini fark etmesi, kendi vizyonunu oluşturması, hedeflerine ulaşması, kendisini sınırlayan durum ve koşulları değiştirmek üzere adım atması ve öz değerlerini yaşaması amaçlanır. Bu süreçte yapılan çalışmalar ile kişi, kendi yaşamının lideri olacağı konuma ulaşmış olur.

Yaşamın tüm alanlarında denge ve ahenk içinde olmak başarı için önemlidir. Bu açıdan bireysel koçluk çalışmaları tüm alanlarda gerçekleştirilir. Birey iş ya da özel yaşamında, kişisel gelişiminde, ilişkilerinde koçluk çalışmaları ile farklı bakış açıları geliştirir, vizyonunu genişletir, daha esnek olmayı deneyimler ve yeniliklere uyum sağlama becerisini geliştirir. Engellerin üstesinden gelir ve karşısına çıkan fırsatların farkına varır.

Diğer yandan, koçluk çalışmaları her kademedeki bireyin özmotivasyonunu ve başarısını artırarak kurumsal gelişime ve karlılığa önemli katkılar sağlar.

Bireysel koçluk çalışmaları bir yaşam koçluğu olup, bireyin özmotivasyonunu ve başarısını artırarak  gelişime önemli katkılar sağlar.

 

Yaşam koçu danışanıyla bire bir seanslarla, kişinin kendi potansiyelini keşfetmesi, geliştirmesi, kişisel hedeflerini tanımlaması üzerine doğru soruları sorar ve danışanı harekete geçirmek için uygun stratejiler geliştirir.

Gönül Hendek danışmanlık, koçluk & eğitim hizmetleri.